Anonse randkowe z Twojej okolicy

Kocham Cię

Każdy potrzebuje uczucia miłości. Bez miłości człowiek czuje się niedowartościowany. Każdy potrzebuje czuć, że jest dla kogoś innego ważny, czuć bliskość kogoś innego (niekoniecznie tylko bliskość fizyczną, bo oddalone od siebie osoby mogą być sobie bardzo bliskie i drogie), czuć ciepło i troskę, czułość i oddanie. Kochać i być kochanym przecież tak naprawdę w życiu najważniejsze jest tylko to. Bez miłości człowiek nie może żyć. Każdy kogoś potrzebuje.

Rodzaje miłości

Kochać kogoś a więc kochać człowieka, to najpiękniejszy z rodzajów miłości. Można kochać kobietę i mężczyznę, matkę, dziecko, rodzeństwo lub przyjaciół. Są więc i różne rodzaje miłości miłość partnerska, rodzicielska, braterska. Nie można wytłumaczyć dlaczego się kogoś kocha, chociaż można się bardzo starać, ale i tak miłość pozostaje niegłębioną tajemnicą, niepowtarzalnym uczuciem łączącym dwie osoby i nawet tym dwóm osobom uczuciem nie dokońca zrozumiałym. Dowody miłości to nie słowa a czyny. To co robimy, w jaki sposób dbamy o naszą ukochną osobę świadczy o tym czy kogoś kochamy. I jak kochamy. Czy kochamy ślepo i namiętnie, pełni pasji i oddania i poświęcenia, czy też.... rozsądnie, dojrzałe.

Kochać kogoś

Kochać kogoś to ciągle myśleć o kochanej osobie, obiekcie naszej miłości. Kochać to dbać o te drugą osobę, starać się o to by była szczęśliwa, troszczyć się o jej potrzeby, starać się ją zrozumieć, czasem zaakceptować jej odmienne poglądy. Kochać kogoś wymaga kompromisów, ale nigdy nie rezygnację z siebie. Kochać kogoś to nadawać sens własnemu życiu, dlatego uczucie miłości jest najbardziej pożądanym uczuciem, ale również i najbardziej niezdefiniowanym, tajemniczym i abstrakcyjnym. Kochać kogoś to dawać tej osobie to co się ma najlepszego. Kochać kogoś do obdarowywać mocnym uczuciem nie oczekując nic w zamian. Bezinteresowność w dawaniu jest konieczna by móc mówić, że się kocha. Kochać kogoś to znaczy dzielić się sobą. Miłość dodaje sił, ale i tez przynosi ból i cierpienie, kiedy jest nieodwzajemniona albo kiedy się kończy.